دریافت گواهینامه پذیرش مقالات                پیش نویس لایحه حمل و نقل چندوجهی

امروزه به دلیل جهانی شدن اقتصاد و تجارت جهانی کالاها، نیاز به خدمات حمل و نقل ، نیازی روزافزون و امری گریزناپذیر است. از طرفی ارائه خدمات حمل و نقلی مناسب از نظر کیفیت، هزینه و زمان ، تاثیری غیرقابل انکار نه تنها در افزایش رقابت پذیری صادرکنندگان در بازارهای هدف کالاهایشان دارد بلکه بر کاهش قیمت تمام شده کالاهای وارداتی نیز موثر خواهد بود. این نتایج به نوبه خود بر رشد اقتصادی کشورها، ایجاد فرصت های شغلی و نهایتاً افزایش رفاه عموم مردم تاثیرگذارند. کشورهایی که در مسیر کریدورهای بین المللی حمل و نقل قراردارند از این فرصت به عنوان یکی از فاکتورهای ایجاد درآمد، افزایش اشتغال و ارتقاء جایگاه خود در سطح بین الملل استفاده می کنند.

کشور ما به دلیل واقع شدن در کریدورهای شمال- جنوب و شرق- غرب و بهره مندی از موهبت خدادادی دسترسی به دریا در شمال و جنوب می تواند نقش بسیار فعالی در زنجیره تامین کالاهای کشورهای مختلف ایفا نماید. امکان بهره مندی از خدمات صنعت کشتیرانی در مسیرهای دریایی و شبکه گسترده حمل و نقل زمینی اعم از ریلی و جاده ای کشور، امتیازی مکمل در بهره مندی از موقعیت جغرافیایی کشور عزیزمان در دستیابی به اهداف کلان توسعه اقتصادی است. در نظر است تا در تاریخ 26 لغایت 28 بهمن ماه سال 1392 دومین دوره همایش "توسعه حمل و نقل چندوجهی در شبکه تجارت ملی و بین المللی" توسط گروه سرمایه گذاری توسعه ترابر ایرانیان (TTI)  با هدف ارائه راهکارهای عملی جهت توسعه زیرساختهای حمل و نقل چندوجهی، هوشمند کردن کارگو، تسهیل در شبکه حمل و نقل چندوجهی و زنجیره تامین و تسریع در چرخه موجودی کالا با هدف افزایش ترانزیت کالای کشور برگزار گردد.

1.بررسی و ارائه مکانیزم قانونی برای یکپارچگی نودهای حمل و نقل چندوجهی (مانند مراکز توزیع، بنادر خشک، روستای باری، ترمینال های چندوجهی و ترمینال های گروه بندی قطارها)، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و همچنین مدیریت حمل و نقل شهری و کاهش آلاینده های زیست محیطی.

2.بررسی و ارائه مدلهای هوشمند کردن کارگو شامل مکان یابی، امکان سنجی، تعیین ظرفیت و تعیین تسهیلات مورد نیاز.

3.بررسی و ارائه مدلهای ساختاری جهت مدیریت دریافت و ارسال بار توسط بنادر و واکاوی قابلیت های مناطق مختلف ایران (مانند چابهار، آستارا، بافق، قزوین، گرگان و بندر امیر آباد) برای تبدیل شدن به نودهای حمل و نقل چندوجهی. 

4.بررسی و ارائه مدلهای مدیریت روان ناوگان حمل و نقل شامل کانتینر و وسائط نقلیه باری در چرخه موجودی کالا و تاثیر آن در تجارت ملی و منطقه ای.

5.تحلیل کمبود های موجود در خدمات گمرکی، بانک، بیمه، بسته بندی و همچنین زیرساخت های ریلی، جاده ای، هوایی، دریایی سرزمینی و اقیانوسی در ایران و منطقه جهت تسهیل در مدیریت حمل و نقل چندوجهی و ارائه راهکارهای عملیاتی برای رفع این کمبودها.

دریافت گواهینامه پذیرش مقالات
پژوهشگرانی که مقالات آنها در دبیرخانه همایش پذیرفته شده می توانند برای دریافت گواهینامه پذیرش مقاله به دبیرخانه مراجعه کنند.
1393/04/17 ادامه مطلب


پیش نویس لایحه حمل و نقل چندوجهی
دومین همایش توسعه حمل و نقل چندوجهی وصنایع وابسته در شبکه تجارت ملی و بین المللی ،به همت گروه توسعه ترابر ایرانیان با برگزاری 6 نشست شورای سیاستگذاری و هشت نشست تخصصی روز گذشته به کار خود پایان داد . نتایج این نشست ها ،مباحث مطروحه و دستاوردها در قالب پیش نویس لایحه حمل و نقل چند وجهی برای بهره مندی مجلس و دولت ارائه شده است.
1392/11/29 ادامه مطلب


مديرعامل راه‌آهن خبر داد: اختصاص 1500 ميليارد تومان براي رفع گلوگاه‌هاي ريلي
مديرعامل راه آهن از اختصاص 1500 ميليارد تومان در بودجه سال آينده به رفع گلوگاه‌هاي ريلي اخبر داد و اعلام کرد: ‌آئين‌نامه بنادر خشک در دستور کار قرار گرفت تا مرجع اصلي در اين باره مشخص شود
1392/11/28 ادامه مطلب


رییس سازمان هواپیمایی کشور: موقعيت ويژه فرودگاه امام(ره) و پيام در حمل و نقل چند وجهي
رئيس سازمان هواپيمايي كشوري گفت. اتصال به شبكه زميني، اتصال خط آهن به صورت آنتني در فرودگاه امام، امكانات انبارداري و سوخت‌رساني و برخوردار از مزاياي مناطق ويژه اقتصادي از مزيت‌هاي فرودگاه‌هاي امام خميني (ره) و فرودگاه پيام در چرخه حمل و نقل چند وجهي است.
1392/11/28 ادامه مطلب


قائم مقام وزیر راه :قوانین تسهیل حمل ونقل چند وجهی در دولت و مجلس پیگیری می‌شود
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه برای نخستین بار در دولت یازدهم مسئولان مدهای مختلف حمل و نقل به این نتیجه رسیده‌اند که با همدلی برای حمل ونقل چند وجهی برنامه ریزی کنند از پیگیری برای تصویب قوانین تسهیل کننده حمل ونقل چند وجهی در دولت و مجلس خبر داد.
1392/11/28 ادامه مطلب


دلاور نجفی: قوانین مناسبی برای حمل و نقل چند وجهی نداریم
رئیس دومین همایش توسعه حمل و نقل چند وجهی گفت: متاسفانه قوانین مشخصی برای حمل و نقل چند وجهی در کشور وجود ندارد که باید در این‌باره آسیب‌شناسی شده و قوانین مناسب طراحی شود.
1392/11/28 ادامه مطلب         برگزاری همایش
26 لغایت 28 بهمن ماه 1392

مهلت ثبت نام شرکت در همایش
       22 بهمن ماه 1392

  
فرم مشارکت در همایش
           (
آخرین نسخه)


        
کاتالوگ همایش
           (
آخرین نسخه)

 
برگزار کنندگان
حامیان
حامیان علمی